POLEROWANIE SZYB SAMOCHODOWYCH

Profesjonalne polerowanie szyby przedniej i innych szyb samochodowych od Automax Detailing

Profesjonalne polerowanie przedniej szyby i innych szyb samochodowych. Bardzo częstą wadą współczesnego samochodu jest utrata przezroczystości szyb samochodowych w skutek otarć, zarysowań zpowodowanymi używaniem wycieraczek samochodowych lub uszczelek szyb bocznych. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów europejscy i japońscy producenci produkują przednie szyby z dość miękkich rodzajów szkła, przez co wada ta jest szeroko rozpowszechniona. Teraz najpilniejszą kwestią jest zmniejszenie całkowitych kosztów napraw samochodów. W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku oferujemy nową usługę polerowania szyb samochodowych. Koszt polerowania szyby jest znacznie niższy niż koszt wymiany!

System polerowania pozwala na usuwanie rys, mikro odprysków i plam kwasowych z różnego rodzaju szyb samochodowych. W trakcie polerowania używana jest specjalistyczna pasta polerska z tlenku ceru oraz kilka ściernych tarcz polerskich. W wyniku prac usuwane są rysy na szkle przy zachowaniu przejrzystości optycznej na powierzchni.

Istnieje kilka rodzajów wad szyby przedniej:

Drobne uszkodzenia.
Większość szyb, które wymagają polerowania, ma niewielkie otarcia w postaci drobnych rysek o głębokości 50-200 mikronów. Takie defekty szkła wynikają z wpływu środowiska, a także w wyniku mechanicznego tarcia wycieraczek o szybę. W takim przypadku przednia szyba jest polerowana drobnoziarnistym lub filcowym kołem ściernym oraz drobnoziarnistymi pastami ściernymi zawierającymi tlenki cynku lub manganu. Proces polerowania szyby polega na szlifowaniu, a następnie usunięciu z powierzchni niewielkiej warstwy szkła o grubości nie większej niż 10 mikronów.

Średnie uszkodzenia. Ta grupa obejmuje uszkodzenia szkła o głębokości od 200 do 300 mikronów. W tym przypadku polerowanie szyb samochodowych odbywa się w kilku etapach i stosuje się zarówno drobne materiały ścierne, jak i średnio ścierne materiały zawierające tlenek żelaza i dwutlenek cyrkonu. Uszkodzenia te często występują na szybach, w postaci otarć od mechanicznego uderzenia zużytych wycieraczek. Ten proces jest pracochłonny i wymaga pewnej ilości czasu.

Głębokie uszkodzenia. Naprawa uszkodzeń głębszych niż 300 mikronów jest czasochłonna. Polerowanie przedniej szyby odbywa się za pomocą gruboziarnistych past zawierających wysoki procent tlenków ceru i chromu. Procedura polerowania pozwala pozbyć się dość poważnych zadrapań, aby nadać szkłu optyczną przezroczystość.

Koszt polerowania:

Szyba przednia(czołowa) oraz szyba tylna - 600zł netto

Szyby boczne (cena za 1szt) - 400zł netto

Czas wykonania usługi 6 godzin